Logg inn

Logg inn til din konto

Brukernavn *
Passord *
Husk meg

Høstmønstring og 25- årsjubileum

Skrevet av Unn Kristin Laberg . i kategorien Nyheter

uscarclublogo

US Car Club Evenes arrangerer stor mønstring av amerikanske biler og andre hobbyrelaterte kjøretøyer i og utenfor klubbhuset Surstoffen lørdag 8. september fra kl 12.00 - 15.00.

Det blir solgt kaffe og kaker. Mange flotte biler, fine premier, loddsalg m.m.

På kvelden blir det fest i kaféen, Jan Inge Yttervik spiller.

US Car Club ønsker alle er hjertelig velkommen!

US Car Club ble startet i 1987 og har siden 1989 holdt til på Surstoffen (det gamle verkstedet for lokomotivene under gruvedriftsperioden i Bogen). Klubbens biler har høstet mange premier og nu senest i sommer hvor bilen Cadillac Eldorado 1976 (eier Alf-Magne Hansen) vant første pris i original 70-klasse i Gällevarre der ca. 400 biler deltok på mønstringen.

Klubbens medlemmer gir gjerne en omvisning på Surstoffen og en reise tilbake i tid.

I forkant av jubiléet har det vært gjort omfattende oppgradering av bygget både innvendig og utvendig, og lokalet fremstår som attraktivt både til utleie og kafé. Ta gjerne kontakt med Alf-Magne Hansen tlf. 99 38 13 45 om du/dere ønsker å leie kafédelen.

Klubben arrangerer lørdagskafé gjennom vinterhalvåret på Surstoffen der det serveres kaffe, vafler og heimlagde kaker.

Nye medlemmer ønskes hjertelig velkommen til klubben, stikk innom lørdagskaféen eller
ta kontakt med Birger Bartholsen eller Alf-Magne Hansen!